Tom Dixon otevřel kavárnu v Harrods

Tom Dixon otevřel kavárnu v Harrods
17.11.2014 | Lukáš H.

Britský designer Tom Dixon propůjčil své jméno k vytvoření kavárny v luxusním obchodním domě Harrods v londýnské Knightsbridge. Kavárna se nachází na třetím poschodí obchodního domu. Tento projekt, realizovaný Dixonovým ateliérem Design Research Studio, který se zaměřuje především na architekturu, interiery a instalace větších rozměrů, nedávno také dokončil projekt hotelu Mondrian na samém břehu londýnské Temže.

152 metrů čtverečních bylo inspirováno interiéry známých londýnských klubů, ze kterých převzali i škálu barev. Tmavě zelená, modrá a vínová s barvou mosaze se prolínají celým prostorem. Tom Dixon použil při vybavení interiéru svoje produkty jako mosazná světla, čalouněná křesla club a mramorové stolky. Stěny jsou obložené černými dlaždicemi uspořádanými tak, aby připomínaly typické anglické cihlové stěny. Dixon rozdělil prostor do tři oblastí, definovaných sezením různeho stylu, barev a typem osvětelení. V neformální zóně použil pohodlné ušáky „Wingback" (cena od 6100 euro) čalouněné v tmavězeleném velvetu doplněné o zlaté kruhové stolky "Screw" (cena od 985 euro) a zlaté osvětlení "Mirror Balls" (cena od 325 euro), které je zapuštěno do stropní niky. Dlaždicovou stěnu na jedné straně lemuje fialová lavice doplněná o nízká křesla. Nad tímto sezením visí světla "Lustre" (cena od 390 euro), která jsou ručne leštená tak, aby připomínala duhové odlesky. Poslední část prostoru sandwich baru je tvořená dřevěnými židlemi "Slab" (cena od 460 euro), doplněná o soubor mosazných stropních světel "Beat" (cena od 335 euro). Mosaz se v kavárně neobjevuje jen na stropních světlech, ale i na čajových soupravách a ostatním příslušenství. Tento sandwich bar, který byl otevřen minulý měsíc nabízí svým hostům tradiční britské čaje a svačiny, které byste si jistě neměli nechat ujít.

Tom Dixon je v současné době kreativní ředitel značky "Tom Dixon" a specializuje se na výrobu osvětlení, nábytku a doplňků. V roce 2001 mu byla za jeho tvorbu udělen řád OBE (Order of the British Empire) jejího Veličenstva královny.

Tom-Dixon-Sandwich-at-Harrods-by-Design-Research-Studio dezeen 468 0 1

 Tom-Dixon-Sandwich-at-Harrods-by-Design-Research-Studio dezeen 468 3 

Tom-Dixon-Sandwich-at-Harrods-by-Design-Research-Studio dezeen 468 4

 Tom-Dixon-Sandwich-at-Harrods-by-Design-Research-Studio dezeen 784 1 1

 tom dixon profile picture 1

                                                                                             Zdroj: http://www.tomdixon.net/eu/

Lukáš H.

Lukáš H.