London calling

London calling
02.12.2014 | Lukáš H.

Také přemýšlíte nad předvánočními nákupy v Londýně? Dáme Vám pár tipů, kam utéct z přeplněné Oxford street či Bond street. Co třeba zajít si do muzea anebo galerie a přitom nakoupit i vánoční dárky? Jejich obchody skrývají nejlepší módní vychytávky. 

My začneme u Victoria&Albert Museum na Cromwell road, což je asi 10 minut pěšky od Harrods. Od 6. září 2014 do 4. ledna 2015 představuje V&A Museum definitivní retrospektivu Horst P. Horst, jednoho z předních fotografů 20.století, který během své slavné 60leté kariéry pracoval převážně v Paříži a New Yorku. Svou kreativitou překročil hranice světa umění, módy, divadla a vyšší společnosti. Je považován za jednoho z hvězdných módních fotografů, který spolupracoval s designéry, modelkami, hollywoodskými hvězdami a umělci jako Coco Chanel, Marlene Dietrich a Salvadorem Dalim. Výstava poukazuje i na Horstovu práci s nahými modely nebo jeho fotografie z cest. Cena vstupenky je £9.20 a studentský vstup činí £7. Doporučujeme si zarezervovat lístky pár dní dopředu.

Horst

Horst 3http://www.vam.ac.uk/content/exhibitions/exhibition-horst-photographer-of-style/

Ve V&A Museum ještě zůstaneme. Výstava The wedding dresses 1775-2014, konané od 3.května 2014 do 15.března 2015 představuje ikonické Couture svatební šaty za posledních 200 let od slavných designérů jako je Charles James, Charles Frederick Worth, Christian Lacroix, John Galliano, Normal Hartnell, Vivienne Westwood, Vera Wang. Muzeum doporučuje rezervaci lístků alespoň 24 hodin předem. Lístek pro dospělého stojí £13.40, pro studenta £9.20.

wedding dresses 3

wedding dresses 5

Wedding Dresses2http://www.vam.ac.uk/content/exhibitions/wedding-dress-1775-2014/

Pokud by jste měli chuť na něco více současného, navštivte pak Tate modern. V turbínové hale vystavuje do 6. dubna 2015 americký sochař Richard Tuttle. Tento obrovský prostor mu nabídl vytvořit jeho největší práci, kterou kdy udělal. Výstavu pojmenoval I don´t know, s podtitulem, The Weave of Textile Language. Navazuje na výstavu ve Whitechapel galerii, která je mu věnovaná.  Vstup je zdarma. Tate modern najdete na Bankside, SE1 9TG.  Ke galerii můžete dojít hezkou procházkou podél Temže od London Eye.

Richard Tuttle 1

Richard Tuttle 2http://www.tate.org.uk/whats-on/tate-modern/exhibition/richard-tuttle-i-dont-know-weave-textile-language

Nedaleko od Tate modern je Design museum, kde od 29. října 2014 do 26. dubna 2015 najdete výstavu Women Fashion Power. Nahlédnete na to jak princezny, modelky,  CEO dámy a designérky používají módu, aby definovaly a zlepšily svoje postavení ve světě. Uvidíte také exkluzivní rozhovory, dokonalé multimediální zpracování i kousky, ve kterých vystupují osobnosti jako Zaha Hadid, Vivienne Westwood, Natalie Massenet a další. Muzeum je otevřené 7 dní v týdnu. Opět doporučujeme zamluvit si své lístky předem. Vstup pro dospělého stojí £12.40 a studentský £9.30. Design museum najdete vedle Tower Bridge na 28 Shad Thames.

Women Fashion Powerhttps://designmuseum.org/exhibitions/women-fashion-power

V Fashion and Textile museum na Bermondsey Street 83 se odehrává výstava Knitwear Chanel to Westwood. Mezi hlavní lákadla patří Chanel šaty z roku 1920, vlněné plavky z roku 1930, šaty od Comme des Garcons, Vivienne Westwood a Julien Mcdonald. Výstava kombinuje slavná jména a vizuálně zajímavé kousky, na kterých je vidět vliv pop&punk vedle nových pletených technologií a inovativního designu. Vstupné pro dospělého činí £8.80 a pro studenta £5.50.

Camille-Hardwick-photo-Ezzidin-Alwan

senatus spkbzK displaywidetallhttp://ftmlondon.org/ftm-exhibitions/knitwear-chanel-to-westwood/

Lukáš H.

Lukáš H.